Opłata za użytkowanie wieczyste

Wszelkiego rodzaju sprawy finansowe - rozliczenia itp.

Re: Opłata za użytkowanie wieczyste

Postautor: gumi » 23 lis 2016, 23:00

Witam ponownie,
Już wiem od czego zależą opłaty, 1 lub 3 % jest to kwota wartości całej działki na której stoi nieruchomość.
Opłata jest wyliczana na podstawie ustalonej z góry przez właściciela (w przypadku Jesionowej Skarb Państwa) stawki za metr (na ten rok ok 600zł/m).
Następnie dzielona jest na to ile m^2 udziału ma każdy z mieszkańców (wpisane w umowie notarialnej udział w gruncie.
gumi

Postautor: marco003 » 01 cze 2017, 11:24

czesc
mam pytanie czy mieszkajac w bloku placi sie 2 podatki do miasta tj. za uzytkowanie wieczyste gruntu i podatek od nieruchomosci??
dostalem pismo niedawno aby uzupelnic i odeslac do urzedu miasta powierzchnie lokalu czesci wspolnych itp. dzis otrzymalem rachunki za wszystkie lata jakie tutaj mieszkam ze to jest podatek od nieruchomosci (podatek wieczysty place odkad mieszkam) czy wy tez tak macie?
Mieszkajac cale zycie w domu jednorodzinnym placilem tylko za wieczyste stad moje pytania.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2017, 22:32 przez marco003, łącznie zmieniany 1 raz
marco003

Postautor: pioitrek » 01 cze 2017, 14:50

Płacimy osobno użytkowanie wieczyste gruntów na których stoi budynek, a do tego podatek od nieruchomości. Jeśli masz tylko mieszkanie to 2 różne opłaty, jeśli również garaż - to za garaż kolejne 2 różne opłaty, co daje łącznie 4 rożne opłaty. Do tego dochodzi fakt, że garaż jest powierzchnią użytkową a nie mieszkalna, więc płaci się za niego więcej niż za mieszkanie :D
pioitrek

Postautor: marco003 » 02 cze 2017, 18:48

ok dzieki za info
marco003

Poprzednia

Wróć do Sprawy finansowe